Ombre Saç Renkleri

ombre saç rengi

ombre saç rengi

Son dönemlerde trend olan Ombre saç hanımların daha dinamik ve şık görünmesini sağlıyor. Sizlerde saçlarınızda farklılık istiyorsanız ombre modellerini kullanarak  saçlarınızda farklılık yapabilirsiniz. Sezonda zirveye tırmanan ombre modellerini sizlerde görmelisiniz. Ombre ile ilgili bilmek istediklerinizi yazımızda okuyacak ve ombre modellerini galerimizde görebileceksiniz.

Ombre Saç Nedir ?

Ombre saç saçların üst kısmının koyu alt kısımlara doğru ise saç renginin açılmasına denir. Genellikle bu açık renk saçlar kontrast olacak şekilde olmalıdır.

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Saç uçlarına doğru saç renginizin açılması gerekir ve bunu evde boya ile yapmak riskli olabileceğinden kuaföre gitmek daha doğru bir tercih olacaktır. Tabi son dönemlerde bazı markalar Ombre saç kitleri hazırlayarak hanımlara kolaylık sağladılar.Tek ihtiyacınız biraz cesaret.Ama evde doğal yollar ile saç rengini uçlardan açabilirsiniz. Bunun için papatya suyu kullanmanız yeterli olacaktır. Ombre saçlarda saç uçlarının güneş ve boya nedeniyle çabuk yıpranmasını ve kırılmasını önlemek için saçlarınızın uçlarına argan yağı veya zeytinyağı ile ya da saç bakım yağları ile mutlaka bakım yapmalısınız.

Ombre hangi renk saçlara uygulanır?

Ombre sarı saç renklerinde kolaylıkla uygulanabilen ve oldukça şık ve havalı bir görünüm kazandıran bir uygulamadır. Bununla beraber kestane rengi saçlarda da ombre saç çok şık ve farklı bir görünüm sağlar. Birde koyu renk saçlara uygulanan ombre belirgin olduğu kadar ışıltılı ve havalı bir görünümde verir.Bunun yanında ombre saç renkleri kızıl dahil artık her renge uygulanabiliyor.

Ombre Saç Fiyatları:

Ombre saç fiyatları gittiğiniz kuaför salonuna ve saçlarınızın uzunluğuna ve gürlüğüne göre değişiklik gösterir. Genel fiyat ortalaması 60-250 TL arasında değişmektedir.

Ombre Saçın Avantajları:

*Kişinin sert yüz hatlarını yumuşatır.

*Kişinin genç görünmesini sağlar.

*Sadece saç uçlarına uygulayarak saçlarınıza zarar vermeden görünümünüzde farklılık yapabilirsiniz.

Ombre Saçlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.