Pelin Karahan(Aylin) Kimdir?Hayatı


Pelin KarahanGüzelliği ve başarılı oyunculuğu ile göz dolduran Pelin Karahan hayran kitlesini her geçen gün dahada büyütüyor,birçok sinema filmi ve dizide rol alan başarılı oyuncu son olarak ATV televizyonunda yayınlanan Yeter dizisiyle karşımıza çıktı.Pelin Karahan hangi dizilerde ve filmlerde oynadı,nerelidir?,resimleri,hayatı ve birçok ayrıntıyı aşağıda yazımızda bulabilirsiniz.

Pelin Karahan Kimdir?

Güzel sanatçımız Pelin Karahan İlkokulu Ankara Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulu Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda ve Ödemiş İlköğretim Okulunda tamamladı.Liseyi Ankara Sokullu Mehmet Paşa lilesin de bitirdi.Yüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Turizm İşletme’de okudu.

Okul bittikten sonra Erberk Ajans’a kaydoldu. Demirdöküm reklam filmi ile reklam çekimlerine başladı. Daha sonra Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı,2007 – 2011 yılları arasında “Kavak Yelleri” adlı dizide oynadı,2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinden, Kavak Yelleri dizisindeki rolü için “En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu” ödülünü kazandı,2012 yılında da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Mihrimah Sultan karakterini canlandırdı.

Pelin Karahan Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi ve Yaşı: 12 Ekim, 1981

Kilosu: 54 kg

Boyu: 1.61

Göz Rengi: Mavi

Doğal Saç Rengi: Koyu Kahverengi

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Güneş Burcu: Terazi

Pelin Karahan Oynadığı Filmler Diziler

1991 – Sonsuza Yürümek (Sinema Filmi)
2005 – Cemalim (2) (Zeynep) (TV Filmi)
2007 – 2011 – Kavak Yelleri (Aslı Zeybek)(dizi)
2012 – 2014 – Muhteşem Yüzyıl (dizi)
2016-Yeter (Aylin)(dizi)

Pelin Karahan Resimleri Foto Galeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.