Hatice Şendil Kimdir?


Ünlü oyuncu Hatice Şendil hakkında bilmek istediğiniz tüm ayrıntılar,hangi dizilerde oynadığı ve biyografisini yazımızda bulabilirsiniz.

Hatice Şendil’in Annesi Arnavut kökenli İstanbullu, babası Selanik kökenli Antalyalı.Antalya’da büyüdü. Kendisinden küçük iki kız kardeşi daha var.Hatice Şendil İşletme okudu ve 2 seneye yakın Ayla Algan’ın da içinde bulunduğu önemli hocalardan oyunculuk dersi aldı.Hatice Şendil İnatçı, sıcakkanlı ve olgun…’ olarak tanım lanı yor,hayatta tahammül edemediği durumlar ise ’’ Haksızlık, vurdumduymazlık ve sorumsuzluk’.Hatice Şendil, 2001 yılındade Miss Turkey yarışmasında ve Miss Europe yarışmasında üçüncü oldu. Yarışmanın ardından diğer rakipleri gibi manken veya sunuculuk yapmak yerine eğitimine devam etti.
Kurtlar vadisi dizisiyle yıldızı parlayan Şendil, ilk dizisi Yeni Hayat 2001, Eylül 2005, 2007 İki Yabancı, Kurtlar Vadisi Pusu,Fesupanallah, 2008 Yaban Gülü, 2010 Karadağlar ve son olarak 2012 yılında Dila Hanım dizisiyle oldukça kariyere sahip olup tanınan birisi haline gelmiştir.

Hatice Şendil 29 Mayıs 2015 tarihinde Burak Sağyaşar ile evlendi.

Doğum 2 Ağustos 1983 İstanbul
Boyu 1,75
Kilo 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.