Ruj Renkleri


ruj rengi

Kadınlar için güzellik ve bakım çok önemlidir. Özellikle bir kadın dışarı çıkmadan önce mutlaka hazırlanmalıdır ve bunun için ise bazen tek bir ruj yetebilmektedir.Ruj sürerken hangi renk ruj tercih edeceksiniz? Bunun için bazı püf noktaları işte ben şimdi sizlerle onları paylaşacağım.

 

Ruj Rengi Seçimi:

Ruh halinize göre ruj seçerken: Rjunuzu sürmeden önce ruh halinizi depresif, yorgun ise ve moraliniz kötü kendinizi de halsiz hissediyorsanız,bütün günde işlerinizi yoğun ve siz sürekli koşturacaksanız sizi canlı ve iyi gösterecek,iyi hissettirecek bir ruj seçmelisiniz. Bunun için koyu kırmızı bir ruj ya da vişne çürüğü rengi bir ruj tercih edebilirsiniz. Hem solgun görüntünüz yok olur hem siz kendinizi daha iyi hissedersiniz.

 

Ten renginize göre ruj seçerken; Ten renginize en uygun ruj rengini tercih edebilmek için ruj alırken bileğinizin iç kısmında denemelisiniz. Genellikle açık tenli ve renkli gözlü hanımlarda kırmızı ve pembe tonları ve açık canlı renkler güzel durur.Esmer hanımlara ise koyu kırmızı, koyu kahve ve bordo tonları çok yakışır.Kumral tenli hanımlar ise en şanslı olanlardır her rengi rahatlıkla kullanabilirler.

 

Ortama uygun ruj seçimi; Gündüz daha mat rujları ya da parlatıcıları tercih ederken gece için iddialı,canlı  ve frapan rujları tercih etmelisiniz.

 

Makyajınıza göre ruj seçimi; Göz makyajında sade ve hafif bir makyaj tercih edenler ruj tercihinde iddialı olmalılar. Göz makyajını belirgin yapanlar ise daha hafifi rujları tercih etmeliler.

 

Kırmızı ruj rengi seçimi; Kırmızı ruj hemen hemen her kadının vazgeçilmez ruj rengidir. kırmızı ruj çarpıcı bir görünüm verebileceği gibi sizi zor durumda da bırakabilir.Özellikle ateş kırmızı ruj ince dudaklarda, her makyajla ve çok esmer tende iyi durmaz .Kırmızı ruj tercih ederken hafif bir göz makyajı ve hafif allıklar sürmelisiniz. Bununla birlikte Kırmızı ruju iyi taşımak için kıyafet seçimi, bakışlar ve genel görünüm uyumlu olmalıdır.

 

Ruj rengi seçiminde pek çok nokta öne çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ruj rengi skalasının  çok geniş olmasındandır. Ruj seçiminde en çok önem verecekleriniz; ruj rengi seçimi kişinin ruh haline, ten rengine,makyajına, ortama,göz ve saç rengine,mevsime ve kıyafetine uygun olarak seçilmelidir.

Ruj Renkleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.