Porselen Makyaj


porselen makyaj modeli

porselen makyaj modeli

Porselen makyaj denildiğinde daha çok gelin makyajı akla geliyor. Porselen makyaj yüzünde kusurlar bulunan ve de makyajının uzun süre kalması gerek kişilere uygulanabilecek ve yüz hatlarında ki kusurları çok daha iyi kapatan bir makyaj türüdür. Porselen makyaj daha çok gelinlere ve ekran karşısında ki kişilere uygulanır.

Porselen makyaj yaklaşık 42 saat dayanabilen ve özel kozmetik ürünlerle yapılan bir makyaj türü olmakla birlikte gündüz yapılması tavsiye edilmez. Porselen makyaj sudan etkilenmez ve terleme ile akmaz.

Porselen Makyajın Amacı ; cildinize bir pürüzsüzlük sağlamaktır. Porselen makyajın amacı yüzünüzde sanki makyaj yokmuş etkisi vermektir. Yüz hatlarınızın doğal durmasını sağlar.

Porselen makyajda dikkat edilecekler:

*Tüm yüz temizlendikten sonra fondöten sürülür ve pudra ile sabitlenir.

*Eğer gelin makyajı ise hafif tonlarda, gece makyajı ise koyu tonlarda göz makyajı yapılır.

*Makyajın en önemli adımı sabitleyici spreydir. Sabitleyici sprey ile makyajınızın kalıcılığı artacaktır.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

*Makyaja başlamandan önce yüzünüz öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenir. Ölü derilerden kurtulmak için yüz peelingi yapılır. Yüzdeki tüylerin alınmış olması ve kaşların şekilli olması gerekir.

*Temizleme işleminden sonra yüzünüz nemlendirilir.

*Makyaj bazı ile yüzünüzdeki pürüzler düzeltiliyor.

* Fondöteninizin cildinize uygun bir tonda olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Likit bir ürün seçmeniz ise uygulamayı kolaylaştıracaktır. Eğer akneli bir cildiniz varsa fondötenin sabitlenmesi zordur bu yüzden pudra kullanmayı ihmal etmeyin.,

* Göz altı morlukları gibi sorunlarınız varsa, mutlaka bir kapatıcı uygulamanız gerekiyor. Yüzünüzdeki gölge düşen yerlere kapatıcı uygulayarak daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

* Fondöten uygulamanızı bitirdiniz. Şimdi sıra pudra uygulamasında. Pudranızın ışıltısız ve mat olmasına dikkat edin. Pudrayı sadece yüzünüze değil dekolte bölgenize, boynunuza ve kulaklarınıza da sürün.

* Yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz bölgeye karar veriyorsunuz ve porselen makyaj buna göre odaklandırılıyor. İster gözlere ister dudaklara odaklı bir makyaj uygulaması yapılıyor.

*Göz makyajınızda mutlaka bir göz farı bazı kullanmalısınız. Özellikle gelinlerde gece boyunca göz makyajının bozulmaması gerekir. Göz farı bazı ile bu kalıcılığı arttırabilirsiniz.

* Kirpiklerinizi daha dolgun ve uzun göstermek için tabii ki de seçimimiz takma kirpikler olacaktır. Doğal görünümlü takma kirpikleri tercih edebilirsiniz. Rimeliniz ise simsiyah renk veren bir rimel olsun.

* Allık seçimi olarak doğal tonları tercih edin. Çünkü porselen makyajda mutlaka dikkat çeken bir bölge olacağı için (koyu göz makyajı ya da kırmızı ruj) allık rengi hafif olmalıdır.

*Ruj rengi olarak eğer göz makyajınız koyu ise, açık renkleri, göz makyajınız doğal tonlarda ise dudak renginizi koyu renklerde seçebilirsiniz. Böylece dengeyi kurmuş olacaksınız.

*Daha sonra sabitleyici sprey sıkılarak makyajınızı bitirebilirsiniz.

Porselen Makyaj Modelleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.