Makyaj Modelleri


makyaj modeli

makyaj modeli

Her kadın güzeldir,ama her zaman kendinizi iyi hissetmek için  makyaj iyi bir yöntem olabilir.Pek çok hanımın hergün düzenli olarak  makyaj yapması bakımlı olmasından kaynaklanır.Hanımların pek çoğu en azından bir ruj sürmeden evden çıkmaz istemezler, bazı kadınlar ise tüm makyajını daha sabah kalktıklarında yaparak kendilerini iyi hissederler.

 

Makyaj ise kendi içinde çeşitlilik gösteriyor. Gündüz makyajı ile gece makyajı birbirinden tamamen ayrılırken, işe giderken yapacağınız makyaj ile dışarı çıkacağınız zaman yapacağınız makyaj çok farklıdır. Düğün, nişan, davet gibi özel günlerde ve organizasyonlar kişileri davetle olan yakınlıklarına ve kıyafetlerine göre makyaj yapmaları gerekmektedir. Gelin makyajı ise daha farklı bir makyaj olarak günümüzde kendini gösteriyor. Son zamanlarda ise trend olan hanımların sıklıkla tercih ettiği bir makyaj türü ise porselen makyaj oluyor.

 

Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

**Makyaj yapmadan önce yüzünüzü makyaja hazırlamalısnız. Bunun öncelikle yüzünüzü temizlemelisiniz. Sonra güneş kremini mutlaka cildinize sürmelisiniz.

**Fondoten seçiminde ise cilt renginize yakın koyu tonu tercih ederseniz cilt lekeleriniz kapanacaktır.

**Göz makyajı için göz ve çevresine fondöten seçiminizden iki renk açık tonda pudra kapatıcı uygulayın.Böylece gözleriniz aydınlık bir görünüme kavuşacaktır.

**Gözleriniz küçük ise gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, yağlı göz kalemlerinden sürün. Tercihen bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Ardından gözünüzün altına koyu gri ya da siyah renkte bir göz kalemi çekerek, bunu parmak uçlarınızla hafif dokunarak yayın.

**Eye liner sürmekte zorlanıyorsanız onun yerine kolay sürülen göz kalemlerini tercih etmelisiniz. Göz makyajında en son ise maskaranızı mümkün olduğunca aşağı bakarak sürün.

**Ten renginize ve makyajınıza uygun allığı uyguladıktan sonra ,dilediğiniz ruju sürebilirsiniz. Bundan önce dudaklarınıza nemlendirici sürerek rujunuzun daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Makyaj Örnekleri:

1 Cevap

  1. 8 Şubat 2016

    […] görünüm elde edebilirsiniz.Sevgililer günü makyajı için nelere dikkat etmemiz gerektiği ise Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz?  tıklayarak öğrenebilirsiniz. Sevgililer günü makyaj örnekleri için ise galerimizde […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.