Göz Makyajı


göz makyajı nasıl olmalı

göz makyajı nasıl olmalı

Hanımların makyajın belki de en önemli ve en çok dikkat ettiğimiz kısmı göz makyajı olmalıdır. Pek çok hanım makyajında özellikle gözlerine dikkat çekmek ister . Göz makyajının ön planda olduğu makyajlarda dudaklar  geride kalmalıdır. Göz makyajınızın nasıl olmasını istediğinize karar verdikten sonra makyajınıza başlamalısınız.Göz makyajınız bakışlarınızı belirginleştirecek olan unsurdur.Dikkatli ve şık bir şekilde yapılan göz makyajı sizi çok daha çekici ve güzel gösterecektir.

Siyah ve buğulu göz makyajı sizi gündüzden geceye taşıyacak ,günün her saatinde kullanabileceğiniz göz makyajıdır. Gözlerinize dikkat çekecek olan siyah göz makyajı ile buğulu gözlere sahip olacak ve çok şık görüneceksiniz. Metalik göz makyajı ile daha canlı bir görünüm kazanacak ve dikkat çekici olacaksınız.Tabi birde doğal görünmek istiyorsanız doğal göz makyajı sizin için ideal  bir tercih olacaktır.

Siyah göz makyajı nasıl yapılır?

Göz makyajından önce yüzünüze mat bir fondoten ve kapatıcı pudra uygulamalısınız. Sonrasında ise göz makyajınızı yapmalısınız. Siyah göz makyajı için ;siyah göz kalemi, siyah eyeliner, siyah veya koyu gri, füme tonlarda göz farı ve siyah maskara gereklidir.

Siyah göz kalemiyle alt kirpik diplerinize ince bir hat çekin. Üst kirpik diplerinize de aynı çerçeveden çekin ve koyu renk göz farınızı göz kapağınızın üzerine yumuşak vuruşlarla uygulayın ve kaş kemiğinizin alt sınırında homojen şekilde dağıtın. Dilerseniz üst kirpik diplerinize uygulayacağınız eyeliner ve kirpiklerinize bolca süreceğiniz siyah maskarayla göz makyajınızı tamamlayın. Şakaklarınıza şeftali, mat pembe gibi doğal tonlarda bir allık sürün.

Siyah dumanlı göz makyajı nasıl yapılır ?

Siyah dumanlı göz makyajı için en belirgin püf noktası, alt ve üst kirpiklerinizi siyah kalemle belirginleştirmek ve siyah kalemi göz içine de bolca uygulamaktır. Alt kirpiklerinize sürdüğünüz siyah göz kalemini, bir kulak çubuğu yardımıyla dağıtarak; ya da ince bir fırçayı siyah göz farına hafifçe batırıp alt kirpiklerinizin alt sınırına taşırarak sürerek, dumanlı görüntüyü yakalayabilirsiniz. Geriye sadece göz kapaklarınıza tatbik edeceğiniz siyah farınız kalıyor. En son adım kirpiklerinize maskara sürmek olmalı.

Metalik göz makyajı nasıl yapılır?

Altın ve bronz, metalik tonlarda en çok beğenilen renk. Bu ton makyajlar özellikle gece kıyafetleriyle sizi sofistike, ışıltılı ve çarpıcı bir havaya büründürüyor. Hemen hemen her renge yakışan altın ve bronz ton makyajlar, gündüz biraz sadeleştirerek kullanımında etkileyici bakışlar sağlıyor.

Gümüş tonlar kullanırken siyahlarla kullanarak daha çarpıcı bir hale getirilebilir. Bunun yanı sıra beyazlarla tercih etmeniz durumunda yalın ve etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlayabilir. Gri bir göz farı ile kullanacağınız eye-liner ve rimel ile gündüz için bir kaçış makyajı yapabilirsiniz.

Bakışlarınıza daha çok dikkat çekmek istiyorsanız, renkli tonlarda bir metalik far sizin için en uygunu. Geceye ve gündüze kolayca uyarlayabilir. Yalınlaştırıp, artırarak her durumda çarpıcı gözlere sahip olabilirsiniz.

Doğal göz makyajı nasıl yapılır?

Göz makyajınıza başlamadan önce eğer amacınız gözleri daha büyük göstermek ise göz kaleminizi kahverengi tonundan tercih edin ve üst kirpik diplerine sürün. Göz kapaklarınıza doğal tonlarda kahverengi far tercih edin. Fırça yardımı ile de dağıtma işlemini gerçekleştirin. Kirpiklere mutlaka rimel sürün. Rimel, göz makyajınızın bitirici unsurudur ve çok büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı rimel sürmeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.